3D Kıl Tekniği Kaş

3D Kıl Tekniği Kaş

3D Microblading Kıl tekniği ile kaş yapımı yönteminde, kişinin mevcut kaşlarının arasındaki boşluklara kıl görünümlü ince çizgiler atılır. Bu işlem, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle yapılır. İğnedeki organik boya deri altına yerleştirilir. Bu boya, alerji etkisi göstermeyen, cilt için üretilmiş bir yapıya sahiptir. Bu teknikte iğne kullanılması sebebiyle boya, dövme gibi derinin üstünde kalmaz ve daha doğal bir görünüm oluşturur.

3D Microblading Kıl tekniğinde kişinin mevcut kaşlarının yönünde ve renginde ince çizgiler uygulandığından kaş görünümü gerçek kaşlardan ayırt edilemez. Microblading 3D Kıl tekniği, kalıcı makyaj kaş yapımında kullanılan son tekniklerden biridir. Bu teknik ile yapılan kaşların diğer yöntemlerle yapılan kaşlara göre daha doğal görünmesi, bu yöntemi diğerlerinden ayıran en önemli özelliktir.

Microblading 3D Kıl tekniği işlemi nasıl uygulanır?

Kıl tekniğiyle kaş yapılacak bölge dezenfekte edilerek temizlenir. Uygun anestezi kremiyle local olarak uyuşma sağlanır. Bu uyuşturma işlemi, yaklaşık olarak 20-40 dakika sürebilir. Ardından özel bir ölçekleme yöntemi ile kişinin yüzüne, görünümüne, kemik yapısına uygun bir ön çizim yapılır. Yapılan ön çizimi kişi beğendiği takdirde özel Microblading steril iğneleri ile uygulamaya geçilir. İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Genellikle bu işlem bir seansta biter ancak vücut yapısına bağlı olarak ikinci seans da gerekebilir. İkinci seans uygulaması, birinci seanstan en az 20 gün sonra gerçekleşmelidir. Kaş uygulaması tamamlandığında kaşlar eskiye nazaran daha koyu görünümlüdür. Ancak iki hafta içerisinde renkte açılma görülür.

Microblading kaş uygulamasının kalıcılık süresi

3D Microblading Kıl tekniği ile yapılan kaş uygulamasının kalıcılığı, kişinin cilt tipine bağlıdır. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde kaşın kullanım süresi azalabilir. Genel olarak 3D Microblading kaş uygulaması, 1-1,5 yıllık bir ömre sahiptir. Ancak 1 yıl içerisinde renkte solma görüldüğü takdirde rötuş yaptırılabilir.